Wise People – Twoi eksperci od WordPressa i projektowania interfejsów

Audyt UX – dlaczego go potrzebujesz?

To oczywiste, że na własnej stronie www czujesz się jak ryba w wodzie. Być może zdajesz sobie sprawę, że uzyskanie pewnych informacji wymaga dodatkowego kliknięcia czy zagłębienia się w strukturę strony, ale przecież jest to jasne dla każdego użytkownika, prawda?

Odpowiedź brzmi: niekoniecznie. Wcale nie musi tak być. To, że sam potrafisz łatwo odnaleźć się na swojej witrynie wcale nie znaczy, że jest ona równie czytelna i jasna dla klientów.

Dzięki audytowi UX nie musisz jednak stawiać hipotez bez ich weryfikacji. Zleć audyt UX naszemu zespołowi, a prześwietlimy Twoją stronę i zweryfikujemy czy oraz gdzie i ewentualnie dlaczego użytkownicy mają problemy podczas korzystania z niej.

Jak w Wise People przygotowujemy Audyt UX?

1. Analiza strony

Analiza strony obejmuje czytelność widoków, jasność przekazywanych informacji, badanie struktury strony głównej, podstron oraz nawigacji całej witryny, użyteczność formularzy, stron produktowych i kontaktu.

Zwracamy uwagę na przystosowanie interfejsu do potrzeb użytkowników, responsywność strony, fold line czy dostosowanie do wzorców czytania.

Przyglądamy się nawigacji, architekturze strony, CTA oraz ewentualnym dodatkowym funkcjonalnościom. Nie zapominamy także o dobrych praktykach programowania.

2. Analiza zachowań użytkowników

Po analizie strony przychodzi czas na analizę zachowania użytkowników. Tutaj do pracy zaprzęgamy Google Analytics, badamy ścieżki konwersji oraz czasy sesji. Do pomocy możemy także wykorzystać mapy ciepła czy nagrane sesje z realnymi userami podczas odwiedzin na stronie.

3. Testy zadaniowe z użytkownikami

Badamy oraz analizujemy to, co dokładnie widzi, czuje i robi użytkownik. Jak? Poprzez przygotowanie scenariuszy testowych, a następnie ich realizację z użytkownikami dbając o rejestrację obrazu i dźwięku.

4. Raport i rekomendacje do wdrożenia.

Audyt zakończy się raportem, w którym określimy słabe i mocne strony sklepu lub strony, zaproponujemy zmiany oraz dopasujemy go do wymagań i potrzeb użytkowników.

W wyniku audytu uzyskasz listę rekomendacji zmian oraz oceną stanu kondycji strony, hipotezy i możliwe ścieżki rozwoju.

5. Pakiet wsparcia – trzymamy rękę na pulsie!

Jeżeli będziesz zadowolony ze współpracy z Wise People, zostań z nami na dłużej! Wykupując u nas pakiet wsparcia możesz liczyć na naszą pomoc przy utrzymaniu i zabezpieczeniu strony, jak i wdrożeniu rekomendacji z audytu oraz trzymanie ręki na pulsie w temacie dalszych prac UX-owych.

Strony Internetowe - Case study