Ten tekst oddaje dokładnie to, co czułem, gdy zacząłem pracować w tym ekosystemie; ale do rzeczy, przyjrzyjmy się najciekawszych funkcjom frameworka.
Oto trzy wtyczki, z których korzystam podczas codziennej pracy.
- Zsh-autosuggestions – wtyczka dostarcza funkcję automatycznych podpowiedzi w powłoce Zsh. Kiedy zaczynamy wpisywać polecenie, wtyczka sugeruje uzupełnienia na podstawie historii poleceń lub kontekstu aktualnego katalogu. Możesz wybierać spośród proponowanych opcji, naciskając klawisz strzałki w górę lub w dół, co znacznie przyspiesza proces pisania poleceń i minimalizuje błędy w składni.
- Syntax highlighting – rozwiązanie, które dodaje podświetlanie składni do powłoki Zsh. Gdy wpisujesz polecenia, argumenty, zmienne itp., podświetlane są różnymi kolorami, co ułatwia czytanie i rozumienie kodu. Jest to szczególnie przydatne podczas pisania bardziej skomplikowanych poleceń lub skryptów.
- Autojump – wtyczka, która umożliwia szybkie poruszanie się po systemie plików. Zapamiętuje często odwiedzane katalogi i umożliwia szybkie przejście do nich za pomocą skrótu klawiaturowego. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo czasu podczas nawigacji po strukturze katalogów.
Wszystkie te narzędzia są dostępne jako wtyczki w Oh-My-Zsh i można je łatwo zainstalować oraz skonfigurować. Po dostosowaniu ich do własnych preferencji i stylu pracy odczujesz wzrost efektywności (gwarantuję!).
Podsumowanie
Jeśli możemy ułatwiać sobie pracę, ułatwiajmy, zwłaszcza że wydatnie wpływa to na jakość efektów. Dla każdego programisty tego rodzaju oszczędności i udogodnienia są na wagę złota… a dla naszych zleceniodawców / szefów dowód, że zaangażowali do pracy sprytnych (w dobrym rozumieniu) fachowców.
Pamiętaj, że w Wise People działamy właśnie tak: efektywnie. Zaufaj nam, jeśli szukasz zespołu programistów, którzy nie tracą czasu, bo wiedzą, jak działać wydajnie.