Przejdź do treści
Wise People – tworzymy strony internetowe, które rozwiązują problemy

ArchVizArtist.com – nagrodzona platforma dla społeczności designerów 3D

Realizacja dla Arch Viz Artist była wyzwaniem o szczególnym ciężarze gatunkowym. Wiedzieliśmy, że premiera nowej strony, czy raczej platformy (o czym za chwilę), będzie oceniana zarówno przez bardzo świadomych, wymagających klientów, jak i — setki, tysiące designerów 2D/3D tworzących wyjątkową, międzynarodową społeczność. A my w Wise People lubimy wyzwania 🙂

3D dla prawdziwych artystów

  • Arch Viz Art jest międzynarodową społecznością projektantów 3D.
  • Społeczność AVA zrzesza społeczność 137 tys. subskrybentów kanału YouTube, 60 tys. obserwujących na Instagramie oraz 15 tys. fanów strony na Facebooku.
  • Dzięki ofercie Arch Viz Artist możesz wziąć udział w internetowych kursach premium, śledzić twórczość innych artystów czy znaleźć pracę u partnerów serwisu.
  • AVA wspiera rozwój designerów, integruje społeczność i — choć jest projektem stworzonym przez polskie małżeństwo — komunikuje się w 100% w języku angielskim.

Gdzie zaczęliśmy współpracę?

Agnieszka i Adam — founderzy marki — zgromadzili wokół siebie potężne community designerów 3D z całego świata. Nic dziwnego, skoro angielskojęzyczne tutoriale dotyczące niuansów trójwymiarowego projektowania od początku były przygotowywane z nastawieniem na najwyższą jakość. Efekt? Na kanale YouTube Arch Viz Artist już kilkanaście filmów przekroczyło próg 100 tys. wyświetleń (kolejne są bardzo blisko tego wyniku, za to 3 najpopularniejsze za chwilę przekroczą barierę 300 tys.).

Pamiętajmy, że mowa o bardzo konkretnej niszy. Z tej perspektywy łączna liczba ponad 9,3 mln wyświetleń w sumie 194 filmów dodawanych od lutego 2020 roku — robi wrażenie. Polskie małżeństwo, które prowadzi firmę i komunikację całkowicie w języku angielskim, miało jednak świadomość, że pora postawić kolejny krok na drodze monetyzacji rozpoznawalności i zaufania społeczności.

Z AVA przeszliśmy przez kilka etapów naszej oferty projektowej. Od wstępnych konsultacji i kreatywnych warsztatów Discovery, przez pracę nad rebrandingiem, po złożoną pracę projektową i wdrożeniową strony internetowej.

Od początku było jasne, że strona Arch Viz Art musi robić równie duże wrażenie, jak dopracowane tutoriale czy książki sygnowane przez markę. Jednocześnie planem stało się stworzenie multifunkcyjnej platformy, a nie samej “wizytówki”. W głowie founderów AVA nie brakowało świetnych pomysłów, dlatego nasze holistyczne zaangażowanie stało się naturalnym dopełnieniem ambicji wyróżnienia się na tle globalnej konkurencji.

Projekt dla AVA okazał się niezwykle ciekawym wyzwaniem zarówno na gruncie UX, jak i UI designu. Strona, z której korzystają (i którą fachowym okiem oceniają) designerzy z całego świata wymaga troski o najmniejsze detale. Na stronie udało się — m.in. przemyślanymi animacjami — ująć “vibe” społeczności AVA, a zarazem stworzyć ścieżki użytkowników dla większej konwersji — a więc zakupów w sklepie, dodawania własnych realizacji itp.

Przemysław Zagził, UX/UI Designer Wise People

To NIE jest zwykła strona

Aby pogodzić wszystkie biznesowe i wizerunkowe cele Arch Viz Artist, potrzebny był złożony projekt, który pozostanie czytelny, a przy tym wdrożony z myślą o dynamicznym działaniu i technologicznej niezawodności.

Podstawową funkcją archvizartist.com jest rola platformy do prezentacji i sprzedaży kursów premium.

Każdy z kursów AVA jest wyczerpująco prezentowany na odrębnej podstronie, ale użytkownikowi cały czas towarzyszy koszyk zakupowy. Zbudowany przez nas autorski moduł bundles służy do uzyskiwania zniżek za jednoczesny zakup większej liczby kursów — rabat jest naliczany automatycznie. Strona wykorzystuje systemy Stripe Payment i Kajabi, ale użytkownicy cały czas pozostają w domenie archvizartist.com, bez konieczności opuszczania strony.

Łukasz Krawczyk, Front-End Developer Wise People

Nasza strona dla Arch Viz Artist spełnia jednak dużo więcej zadań, m.in.:

  • sklepu z książkami i akcesoriami AVA,
  • specjalistycznego bloga m.in. o AI, animacjach, postprodukcji czy oprogramowaniu,
  • przestrzeni dla społeczności — zarejestrowani użytkownicy mogą w prosty sposób dodawać własne prace (showcases),
  • promocję konkursu AVA Awards 2023 z łączną pulą nagród ponad 103 tys. dolarów,
  • platformy z ofertami pracy dla designerów 3D.

Każdy element biznesu, a co za tym idzie również strony, służy jednemu: pomóc użytkownikowi stać się kompletnym, świetnie przygotowanym artystą. A my zadbaliśmy o to, by stało się to możliwe; przemyślaną architekturą treści i lejków sprzedażowych, ścieżką użytkownika, która jest przy tym efektowna wizualnie i buduje silny brand.

#1 Public Choice Website na WaysConf Awards 2023!

Jeśli projektujesz w 3D, strona AVA jest dla Ciebie. Zaraz… w zasadzie to z dużą dozą prawdopodobieństwa już ją znasz, podobnie jak kanał YouTube czy profil na Instagramie.

A może Arch Viz Artist jest projektem z zupełnie innej dziedziny niż Twoja. Co zatem możesz wynieść z tego case’a? Przede wszystkim pewność, że strona internetowa może i powinna integrować Twoje działania wizerunkowe i sprzedażowe. Że pod względem technologii w dzisiejszych czasach “tylko niebo jest limitem”. Że Wise People mogą stworzyć dla Ciebie identyfikację wizualną i stronę, która jest przez użytkowników zestawiana z witryną… Apple. Nas takie porównanie nie obraża 🙂

Trzymamy kciuki za founderów Arch Viz Artist i z pełnym przekonaniem rekomendujemy ich wiedzę, pomysłowość, jakość. Jesteśmy też pod ogromnym wrażeniem kreatywności społeczności AVA z całego świata.

I jesteśmy naprawdę bardzo dumni, że odegraliśmy istotną rolę w drodze AVA do wzrostu rozpoznawalności i sprzedaży. Jesteśmy też szczęśliwi z odbioru naszej realizacji, która znalazła uznanie w oczach publiczności WaysConf Awards 2023. Nagroda przyznana na największej konferencji designerskiej w Europie środkowo-wschodniej to dla nas potwierdzenie, że wykonaliśmy bardzo dobrą pracę.

 

Nasza współpraca ewoluowała na przestrzeni miesięcy — z czasem wdrożyliśmy w życie jeszcze więcej ciekawych funkcjonalności. Cieszę się, że strona stworzona przez Wise People jest dynamiczna, dopracowana pod względem designu i odpowiada na nasze marketingowe założenia. A wymagania musimy mieć duże, ponieważ tworzymy globalną społeczność — od Azji i Australii, przez Europę i Afrykę, po obie Ameryki.

Adam Klich, Co-Founder Arch Viz Artist