Przejdź do treści
Wise People – tworzymy strony internetowe, które rozwiązują problemy

EwiCenter.pl – ekosystem reużywalnych stron branżowego lidera

Dawniej ITD-PIP. Dziś: prężna grupa Ewi — doskonale znana na rynku TSL, a za sprawą CEO Mariusza Hendzela, promowana również silną marką osobistą. Wielomiesięczny i wieloetapowy proces powstawania stron (EwiCenter.pl, EwiHelp.pl, EwiExpert.pl, EwiSystem.pl) stanowi świetną wizytówkę naszej elastyczności. Stworzony przez Wise People ekosystem 4 (a potencjalnie: większej liczby) stron to spójność designu i silnika, wygoda użytkowania, a przede wszystkim — możliwość docierania do różnych segmentów rynku i grup docelowych.

Ewicenter – więcej niż rozliczenia

  • Firma EwiCenter Sp. z o.o. (dawniej ITD-PIP) to ogólnopolski lider w dziedzinie rozliczania czasu kierowców.
  • Specjaliści EwiCenter doradzają w wyborze najlepszych metod rozliczania ewidencji czasu pracy kierowcy w transporcie międzynarodowym i krajowym, a także w firmach produkcyjnych.
  • Rozwój firmy spowodował konieczność gruntownego przebudowania marki, wypracowania nowej tożsamości, a wreszcie: skutecznej sprzedaży z użyciem cyfrowych narzędzi i najlepszych praktyk marketingowych.
  • Sprzedaż oprogramowania i usług doradczych, rebranding firmy czy rozwój marki osobistej CEO — to tylko część wyzwań, w obliczu których stanęliśmy w trakcie wielomiesięcznej współpracy.

W jakich okolicznościach stworzyliśmy narzędzia dla lidera na kluczowym rynku polskiej gospodarki?

190 mld zł pod względem przychodów i 510 tys. osób pod względem zatrudnienia. To tylko wybrane liczby dotyczące transportu drogowego towarów w Polsce (dane za 2022 rok — dostępne w raporcie opracowanym przez SpotData dla TLP).

Mimo wszelkich zawirowań Polska pozostaje gigantem na europejskich drogach. To jedna z branż bardzo silnie obwarowanych regulacjami dotyczącymi czasu pracy i rozliczeń. Te przepisy ulegają ciągłym częstym zmianom, w księgowości łatwo się pogubić.

I tak zrodziła się potrzeba rozwiązania tego problemu. Kancelaria ITD-PIP postanowiła dzielić się wiedzą i pomagać we wdrażaniu procedur w tym konkretnym obszarze.

Problemem firm w przestrzeni cyfrowej, szczególnie takich o wysokim poziomie specjalizacji i wielu pomysłach na rozwój, jest kwestia poukładania komunikacji i sprzedaży. Spotkanie CEO Mariusza Hendzela z Wise People na jednej z edycji konferencji NSM zaowocowało warsztatem Discovery. Reszta jest historią…

Poprzednia strona ITD-PIP wykorzystywała przestarzały szablon, który nie dawał możliwości atrakcyjnej przebudowy i dostosowania do aktualnych potrzeb komunikacyjno-sprzedażowych.

Początkowi naszej współpracy towarzyszył proces rebrandingu realizowany przez Symbol Studio (pozdrawiamy!). Projekt i wdrożenie musiały zatem uwzględnić stworzenie nowej marki: EwiCenter, wraz z pozostałymi markami grupy “Ewi”.

Uznaliśmy, że najlepszą drogą jest stworzenie reużywalnego, bogatego w funkcje, customowego szablonu strony www, która pozwoli tworzyć kolejne strony – wraz z wprowadzaniem na rynek kolejnych marek.

Strona #1 EwiCenter.pl

Brand główny spółki, czyli EwiCenter.pl, wymagał stworzenia strony-wizytówki, swoistego “huba”, który przedstawia najważniejsze usługi i wartości marki, a więc własne oprogramowanie i doradztwo (np. w związku z Pakietem Mobilności). Głównym CTA strony jest bezpłatna konsultacja.

 

Stworzyliśmy reużywalny szablon, co oznacza, że wystarczy zmodyfikować zaledwie kilka zmiennych, aby otrzymać unikatową, kolejną stronę innej submarki w obrębie marki Ewi. Dziś są to 4 różne, a zarazem spójne strony. Jutro może być ich choćby 8 i zdecydowaną większość działań może podjąć klient już bez naszego udziału.

Marcin Lis, Front-End Developer Wise People

Strona #2 EwiSystem.pl

EwiSystem.pl jest stroną, która przedstawia autorskie oprogramowanie spółki — SuperTacho. Program służy obliczaniu pracy minimalnej, rozliczaniu delegacji itp. Informacyjno-sprzedażowy charakter strony jest wzmocniony takimi elementami, jak interaktywny konfigurator, który pomaga w wyborze optymalnego pakietu. Czytelność oferty i zwiększanie konwersji były i są kluczowymi założeniami dla tej strony.

Szablon dla Ewi jest zaprojektowany i wdrożony tak, by mógł być używany np. z popularnym no-code’owym kreatorem stron Elementor. Jego instalacja nie spowoduje problemów, a klient może bez większego problemu tworzyć np. landing page dostosowany do aktualnych działań marketingowych.Marcin Lis, Front-End Developer Wise People

Strona #3 EwiExpert.pl

EwiCenter stawia na atrakcyjny wizerunek, ale przy tym – sprawdzone działania z obszaru SEO. Nasze strony są budowane z myślą o optymalizacji pod kątem pozycjonowania, jednak do sukcesu potrzebne jest też nasycenie wartościową treścią.

I właśnie w tym celu powstała strona EwiExpert, która stanowi ogromną bazę wiedzy: branżowych newsów, eksperckich artykułów czy wartościowych webinarów i szkoleń. Właśnie dlatego, układ strony przypomina tradycyjne portale informacyjne, z podziałem treści na kategorie i ułatwioną nawigacją celem znalezienia najpotrzebniejszych informacji.

Strona #4 EwiHelp.pl

Strona EwiHelp koncentruje się na doradztwie — właścicielom, działom księgowym i HR czy kadrze menedżerskiej. I znów, aby pokazać, jak to działa od środka i w czym tkwi moc struktury strony, oddajmy głos naszemu programiście, Marcinowi Lisowi.

Nasz szablon zakłada używanie predefiniowanych bloków elastycznej treści. To znaczy, że administrator strony sam decyduje o dodawaniu lub odejmowaniu elementów, np. przycisków i list, bez obawy o “rozsypanie się” designu.

Marcin Lis, Frond-End Developer Wise People

Owocna, iteracyjna, rozwojowa współpraca

To przykład współpracy, w której wzajemne zaufanie i zrozumienie obszarów kompetencyjnych prowadzi do pożądanych efektów. Przez miesiące iteracji kolejnych rozwiązań poznawaliśmy się, ale zarazem – klient mógł poznawać narzędzie, które dla niego tworzymy.

Fundamentem udanej współpracy EwiCenter i Wise People jest wzajemne zrozumienie na gruncie technologicznym, biznesowym i ludzkim. Ponadto — godna docenienia „responsywność” obu stron zaważyła na dynamice doskonalenia projektu.

Maciej Dziubich, Project Manager Wise People

Sednem jest zatem samo “doświadczenie współpracy”. Mariusz Hendzel wraz ze swoim zespołem otrzymali do eksplorowania narzędzie, któremu mogą nadać ostateczny kształt, wyposażyć w nowe funkcje samodzielnie. Narzędzie, czyli zestaw reużywalnych, łatwych w duplikacji czy modyfikacji bloków treści. Narzędzie, czyli wspomniany już ekosystem stron z przejrzystym CMS*.

Stabilne i szybkie działanie, dostosowanie do SEO, atrakcyjne odzwierciedlenie brandingu i designu, a przede wszystkim łatwość w zarządzaniu i samodzielnej rozbudowie stały się kluczem do sukcesu tej strony (tych stron).

Wise People racjonalizują pomysły pod kątem technologii i potrzeb biznesowych. Nie obrażają się na zmianę kierunku czy sugerowane zmiany w trakcie realizacji projektu. Rozumieją biznes i pomagają go rozwijać. Razem przeszliśmy długą drogę, po której z przekonaniem mogę polecać Wise People moim klientom i partnerom.

Mariusz Hendzel, CEO EwiCenter