Czego potrzebował Scalac?
Wyzwanie
ScalaC powstał w 2014r., by pomagać firmom, które chciały się szybko skalować, ale miały problem z odpowiednio szybkim rozwojem zespołu technicznego. ScalaC rozpoczynał od projektów w języku Scala i szybko rozwijał kompetencje w innych obszarach, takich jak frontend development, DevOps, testowanie czy zarządzanie projektem. Sukcesywnie rosło też portfolio technologii, w których firma się specjalizowała.
Dynamiczny wzrost nie pozostał obojętny dla strony internetowej Scalac. Poszerzanie portfolio usług, rosnąca baza materiałów edukacyjnych oraz mocne wejście na rynek amerykański pociągnęły za sobą potrzebę tworzenia kolejnych podstron i sekcji na istniejącej stronie internetowej. Z czasem okazało się, że jej architektura i silnik nie nadążały za ambicjami ScalaC.
Wyzwania, którym stawiliśmy czoła w czasie współpracy:
- Mało elastyczna struktura strony, ograniczająca możliwość wykorzystania potencjału marketingowego tego kanału. Nowa strona internetowa miała dawać wysoką elastyczność.
- Utrudnione zarządzanie serwerami i kiepski support po stronie dostawcy hostingu.
- Wypracowany sposób pracy z agencją, który nie służył sprawnemu rozwojowi serwisu.
- Wysokie wymagania komunikacyjne i jakościowe klienta, który był zawiedziony współpracą z poprzednią agencją.
ScalaC jako firma realizująca produkty software’owe, miała opracowany swój sposób pracy, dopasowany ściśle do projektów klienckich. Rozwój strony www wymagał jednak podejścia, które charakteryzowało się bardziej warsztatowym i kreatywnym trybem pracy. Przekonanie klienta, że proces Wise People przyniesie więcej korzyści projektowi rozwoju strony www, stanowiło niemałe wyzwanie.
Jak ugryźliśmy temat?
Podejście
Rozpoczęliśmy pracę od przejęcia tematów niedokończonych przez poprzednią agencję.
Realizowaliśmy projekt w następujących krokach:
- Współpraca rozpoczęła się rozważnie od rozwoju nowych podstron w ramach istniejącej struktury strony.
- Wprowadzaliśmy klienta w tajniki naszego procesu kreatywnego.
- Kiedy zdobyliśmy zaufanie klienta do naszego zespołu i procesu, dotarliśmy do momentu, by powstała nowa sdtrona internetowa. Przepisaliśmy istniejącą stronę, aby nie blokować jej rozwoju. Poza tym zmieniliśmy środowisko serwerowe na takie, które lepiej będzie wspierać docieranie do odbiorców w różnych częściach świata (głównie w USA).
- Zatem stworzyliśmy dedykowany szablon strony w oparciu o WordPressa, ale z wykorzystaniem naszych autorskich rozwiązań.
- Obecnie wspieramy bieżący rozwój strony poprzez development nowych podstron oraz inne usprawnienia.
Wise People o projekcie
Robert Szarata
CEO, Wise People
Długodystansowa relacja to zawsze wyzwanie. Pewne jest, że będą trudniejsze momenty i uczucie z czasem trochę zblednie. Z satysfakcją mogę stwierdzić, że nie dotyczy to wsparcia, którego udzielamy naszym klientom w obszarze rozwoju strony internetowej, a Scalac jest naszym bardzo cenionym partnerem.
Rezultaty dla strony ScalaC
Szybka i doskonale responsywna strona www pokazująca bogate portfolio ScalaC
- Strona oparta na silniku WordPress i indywidualnie zaprojektowanym przez Wise People szablonie.
- Niestandardowe animacje napisaliśmy w Scroll Magic z wykorzystaniem Custom CSS i JS
- Stworzyliśmy specjalny generator stron, dzięki któremu marketerzy ScalaC mogą stworzyć dowolną nową podstronę jak z klocków – w dowolnej kolejności i układzie.
- Hosting na Digital Ocean, dzięki czemu łatwo jest zarządzać ustawieniami serwera, a support po stronie dostawcy jest satysfakcjonujący.
- Junior designer po stronie klienta został wdrożony w proces kreatywny WisePeople, dzięki czemu projektowanie kolejnych podstron przebiega bardzo sprawnie.
- Dedykowany support Wise prowadzi regularne aktualizacje oraz monitoring kluczowych parametrów strony.