Przejdź do treści
Wise People – tworzymy strony internetowe, które rozwiązują problemy

Nav24.pl – jak przełożyliśmy rebranding na projekt i wdrożenie strony?

Realizacja strony Nav24.pl jest modelowym przykładem współpracy, w której punktem wyjścia jest rebranding, a same procesy przebiegają w ścisłym porozumieniu z klientem i zgodności z nową identyfikacją wizualną marki. W tym projekcie mieliśmy okazję wykazać się dużą elastycznością, a zarazem – designerskimi i technologicznymi kompetencjami. Poznaj najważniejsze etapy procesu, który przyniósł naprawdę fajny efekt.

Nav24 – rebranding jako punkt wyjścia

  • Firma Nav24 powstała w 2013 roku, a przez dekadę jej niewielki zespół powiększył się do grona kilkudziesięciu osób.
  • Marka wyspecjalizowała się we wdrażaniu systemów ERP i aplikacji biznesowych wspierających rozwój na płaszczyźnie finansów, projektów czy produkcji.
  • Głównym produktem, który Nav24 oferuje swoim klientom, jest środowisko Microsoft 365 Business Central.
  • Potwierdzeniem jakości świadczonych usług jest miano Microsoft Gold Partner w obszarze ERP.

Jakość – to kluczowe słowo, które przyświecało realizowanemu przez nas projektowi. W trakcie warsztatów wspólnie z Nav24 opracowaliśmy listę 7 głównych wartości firmy, ale to właśnie jakość produktu i jakość obsługi klienta zostały uznane za najważniejsze.

Paweł Czerwonik, Project Manager Wise People

W momencie nawiązania z nami współpracy, marka Nav24 przechodziła proces rebrandingu zleconego Symbol Studio. Za główny cel kompleksowych zmian uznano stworzenie takiej oprawy wizualnej i takich treści, które upewniają potencjalnych klientów, że mają do czynienia z rzetelną, wiarygodną, nowoczesną firmą. Dla grupy docelowej inwestycja w system ERP i inne rozwiązania oferowane przez Nav24 mają być środkiem prowadzącym do zysków finansowych i optymalizacji działań w obrębie organizacji.

Po przeprowadzeniu warsztatów wiedzieliśmy już, że czeka nas praca zarówno nad wdrożeniem elementów przeprowadzonego rebrandingu, jak i zaproponowanie wartościowych rozwiązań w zakresie architektury strony.

Paweł Czerwonik, Project Manager Wise People

Design strony, która komunikuje jakość

Dzięki rebrandingowi przeprowadzonemu przez Symbol Studio, klient trafił do nas z konkretnymi wytycznymi. Wskazania dotyczyły m.in. typografii, kolorystyki, kompozycji czy kształtów.

Branding to przede wszystkim idea, koncepcja komunikacji o marce. Przekazane nam założenia dały podstawę do prac designerskich, choć pozostawiły przestrzeń do zaproponowania własnych rozwiązań. Ponadto wiedzieliśmy już, co jest akceptowane i oczekiwane przez Nav24, a to z pewnością usprawniło dalsze prace.

Piotr Strzembowicz, UI/UX Designer Wise People

Adaptacja kreacji brandingowej to wyzwanie, które czasami wymaga (jak w tej współpracy) większej kreatywności po stronie zespołu wykonawczego. Wynika to choćby z konieczności uwzględnienia skalowania nietypowych kształtów na różnych ekranach. Specyfika projektu od początku zakładała bardzo ścisłą współpracę designera z front-end developerem. Poniżej znajdują się wybrane przykłady jej efektów.

Sekcja “hero” jest jednym z kluczowych obszarów strony internetowej, ponieważ jest pierwszą treścią, z którą ma kontakt użytkownik wchodzący na stronę główną. Animowane detale mają na celu zaintrygować odbiorcę i zachęcić do dalszego korzystania ze strony, która prezentuje się nowocześnie i niebanalnie.

Animacja, która pojawia się na stronie głównej jako pierwsza, wykorzystuje delikatny ruch tabletu z wizualizacją oprogramowania, a całość wpisuje się w założenia nowej identyfikacji wizualnej – np. poprzez wykorzystanie mikroanimacji niewielkich wielokątów i nieregularne kształty

Piotr Strzembowicz, UI/UX Designer Wise People

Nieregularne kształty towarzyszą użytkownikom strony podczas przesuwania każdej sekcji. Zróżnicowanie nie wyklucza jednak unikatowości, dlatego odbiorca nie powinien odczuwać znużenia i przytłoczenia oprawą wizualną.

Projektowanie poszczególnych sekcji było ciekawym wyzwaniem ze względu na konieczność połączenia założeń rebrandingu z bogactwem merytorycznej treści dostarczanej przez klienta.

Piotr Strzembowicz, UI/UX Designer Wise People

W ramach współpracy z Nav24 zaprojektowaliśmy prezentację autorskiego narzędzia do wygodnego rejestrowania danych produkcyjnych.

Wartością zaproponowanego rozwiązania jest zarówno intuicyjna obsługa oraz wielofunkcyjność, jak i pomysł na prezentację tego produktu na stronie. Animacja prezentująca dynamiczny ruch tabletu skupia uwagę odbiorcy i pozwala wyobrazić sobie, jak wygląda obsługa narzędzia w praktyce.

Piotr Strzembowicz, UI/UX Designer Wise People

Wdrażanie projektu, czyli nowe oblicze Nav24

Prace nad kodowaniem strony okazały się bardzo dynamicznym procesem, w którym aktywną stroną pozostawała firma Nav24.

Podczas prac nad stroną dla Nav24 udowodniliśmy naszą elastyczność. Klient na bieżąco proponował zmiany w strukturze strony, ale dzięki dobrej komunikacji i relacji, udało się uzyskać wartościowy efekt. Nie ograniczyliśmy się do mechanicznego wykonania pierwotnych założeń – wręcz przeciwnie, projekt “żył”, zmieniał się i rozwijał w dobrym kierunku, aż do uzyskania pożądanej formy.

Paweł Czerwonik, Project Manager Wise People

Z perspektywy developera jednym z najważniejszych wyzwań było zachowanie nieregularnych, nieoczywistych kształtów przy zachowaniu pełnej responsywności.

Strony, które rodzą się z brandingowych założeń i wykorzystują wiele detali łączących użytkowość i atrakcyjność wizualną, zawsze wymagają od developerów wysokiego zaangażowania. W tym projekcie rozwiązaliśmy wiele potencjalnych problemów – np. ze spacingiem, wewnętrznym linkowaniem czy paskiem nawigacji, nie wspominając o optymalnym skalowaniu grafik o nieregularnym, niestandardowym kształcie.

Sebastian Burzych, Front-End Developer Wise People

Duże zaangażowanie w dopracowanie strony przynosi dodatkową korzyść – bardzo dobre wyniki page speed. Bo choć strona jest nowoczesna i dynamiczna, ładuje się szybko, a jej obsługa okazuje się intuicyjna (szczególnie biorąc pod uwagę, z jak wyspecjalizowanym obszarem ma do czynienia odbiorca).

Zespół Nav24 w każdej chwili może zmodyfikować treść na stronie lub dodać nowe sekcje – wystarczy, że użyje w tym celu przygotowanych przez nas bloków w edytorze Gutenberg – jednej z najwygodniejszych funkcji WordPressa.

Sebastian Burzych, Front-End Developer Wise People

Współpraca, którą doceniają obie strony

Finalnie, firma Nav24 zyskała zupełnie nową stronę, która swoją formą i treścią komunikuje dużą jakość i nowoczesność. Jej centralnym punktem pozostaje oferta, ale rozliczne mikrointerakcje w atrakcyjny sposób przedstawiają spektrum możliwości, zespół czy sposoby nawiązania kontaktu w celu współpracy.

O naszym zaangażowaniu może świadczyć np. inicjatywa, z jaką wyszliśmy po ukończeniu strony. Double-Check polegał na sprawdzeniu zgodności nadesłanej przez Nav24 treści z wypracowanym designem i dobrymi praktykami content marketingu. Spotkało się to z dobrym odbiorem, a my zyskaliśmy pewność, że “dowieźliśmy” projekt, pod którym chcemy się podpisać.

Paweł Czerwonik, Project Manager Wise People

Dzięki zbudowaniu bardzo dobrej, profesjonalnej relacji na każdym etapie tej współpracy, Nav24 zyskało nową stronę odzwierciedlającą wartość marki, a my – jako Wise People – zwiększyliśmy doświadczenie i po raz kolejny przekonaliśmy się, że warto być elastycznym, rzetelnym i otwartym partnerem.

W ramach podsumowania oddajmy głos naszemu klientowi. Aleksandra Sekuła, Marketing Manager Nav24 miała w całym procesie bardzo ważną rolę, która polegała na zarządzaniu projektem od strony klienta, dostarczaniu wymagań czy weryfikacji prac. Jak ocenia współpracę z Wise People?

Duża responsywność, kreatywność i profesjonalizm – w tych trzech słowach mogę opisać naszą współpracę. Wspólnie zrealizowany projekt w krótkim czasie zaczął przynosić oczekiwane rezultaty, dlatego szczerze polecam Wise People jako partnera do współpracy.

Aleksandra Sekuła, Marketing Manager Nav24