Przejdź do treści
Wise People – tworzymy strony internetowe, które rozwiązują problemy

Neontri.com – czy da się stworzyć stronę w 30 dni?

Tworzenie rozbudowanej strony internetowej jest procesem, który rozciąga się na całe tygodnie i miesiące. Co jednak w sytuacji, gdy tego czasu… nie ma? Wdrożenie strony dla Neontri udowodniło, że jesteśmy w stanie działać w ekspresowym tempie, nie tracąc jakości. I choć ten case dotyczy jedynie usługi developmentu (a nie kompleksowego brandingu czy UX/UI designu), zdecydowanie chcemy się nim podzielić!

Software dla najbardziej wymagających klientów

  • Neontri jest polskim software housem z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku i międzynarodowym doświadczeniem zdobytym na 4 kontynentach.
  • Renoma marki została zbudowana cenionymi rozwiązaniami dla sektora bankowego, fintech.
  • Zespół specjalizuje się w kompleksowej usłudze custom software — od designu, przez wdrożenie, po support.
  • Neontri ma na koncie realizacje dla takich marek jak: Visa, pwc, Decathlon, Huawei, Blik, CCC, Allegro czy LPP, a także banków: Credit Agricole, mBank, Aion, Bank Pocztowy, Pekao, Millenium i PKO BP.

Projekt pod szyldem “temat na wczoraj”

To jedna z tych historii, w których firma dostarczająca zaawansowane narzędzia cyfrowe klientom zauważyła, że… to jej brakuje odpowiedniej ekspozycji w digitalowym świecie. Neontri miało stronę, ale stronę niespełniającą oczekiwań. Udało się przygotować design i znaleźć firmę wdrożeniową. Tamta współpraca nie doszła jednak do skutku.

Ale w Neontri wiedziano, że jest taka firma jak Wise People. Ekipa, która nie obraża się na współpracę “okrojoną” z designu czy brandingu. Ekipa, która w obliczu komplikacji szuka rozwiązań — jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało.

30 dni to, delikatnie mówiąc, mało czasu na wdrożenie strony, szczególnie gdy nasi programiści nie narzekają na brak zadań. Byliśmy natomiast w ciągłej komunikacji z klientem, nasz front-end developer Kuba wychodził z pomysłami rozwiązywania problematycznych kwestii, co niewątpliwie przyspieszyło prace, a to wszystko przełożyło się na dowiezienie projektu w terminie.

Katarzyna Balcerzak, Project Manager Wise People

Efekt, na którym zależało obu stronom

Najważniejsze cechy nowej strony Neontri.com to:

  • spójny, nowoczesny, wyrazisty design w odważnej kolorystyce,
  • szybkie i płynne działanie — mimo nasycenia treścią,
  • charakter odpowiadający międzynarodowym standardom sektora IT.

Brak zbędnych wtyczek, konkretny plan działania i dobry kontakt z Neontri — tak udało się stworzyć kompletną stronę obok realizowania innych projektów. Korzystałem m.in. z framerworku Alpine.js, który oszczędza czas i świetnie sprawdza się tam, gdzie nie potrzeba funkcjonalności pełnoprawnych frameworków w rodzaju React czy Vue.

Jakub Topoliński, Front-End Developer Wise People

Podsumowanie

Czy można stworzyć stronę w 30 dni? Stronę można stworzyć i w 2 dni. Pytanie jednak, jakich efektów oczekujemy. W tym konkretnym przypadku trafił do nas przemyślany design, szybko udało się estymować projekt i dopiąć wszystkie formalności. Proces developmentu przebiegał skutecznie i sprawnie dzięki zaangażowaniu project managerów po obu stronach. Nie wystąpiły niespodziewane przeszkody, wszystko ułożyło się idealnie.

Nie oznacza to, że każda dobra strona powstanie w 30 dni. Czasem tych dni potrzeba 90, czasem 300. Pamiętajmy o tym, jak złożonym procesem jest kompleksowy branding, UX/UI design i dopiero później web development.

Ale skoro zakodowaliśmy Neontri.com w 30 dni to chętnie się tym faktem chwalimy… :-).

Jako dostawca usług IT znany m.in. w sektorze finansowym musimy dbać o wizerunek i prezentować się profesjonalnie. Biorąc pod uwagę ten czynnik i mając przed sobą perspektywę wchodzenia na zagraniczne rynki, nowa strona była nam potrzebna jak tlen. Co Wise People obiecali — to dowieźli. Strona jest szybka, zgodna z wypracowanym designem i dostosowana do naszych potrzeb. Chętnie pokazujemy ją światu!

Paweł Scheffler, Head of Marketing Neontri