Wise People – tworzymy strony internetowe, które rozwiązują problemy

Content Specialist (rekrutacja zakończona)

Do zespołu szukamy w pełnym wymiarze czasu Content partnera, który zajmie się wytwarzaniem treści dla nas samych. Jeśli działałeś w zespołach, które tworzyły produkty cyfrowe, odróżniasz UX od UI, umiesz rozmawiać z designerami i deweloperami, a także poruszasz się płynnie w tematach około-technologicznych, to świetnie! Jeżeli do tego masz odpowiedni warsztat i ambicje, żeby tworzyć unikalny content, to koniecznie chcemy Cię poznać.

Kim jesteśmy:

W Wise People projektujemy i wdrażamy strony internetowe i aplikacje, które łamią schematy, doskonale wyglądają i są banalnie proste w obsłudze nawet dla osób nietechnicznych. Mocno stawiamy na konsultacje i podejście warsztatowe. Dzięki temu Klient zawsze dostaje od nas to, czego realnie potrzebuje, co często mocno różni się od tego, z czym do nas pierwotnie przyszedł.

Korzystamy z autorskiego procesu kreatywnego, dzięki któremu w powtarzalny sposób dostarczamy wartość dla naszych klientów. Obecny zespół liczy około 20-25 osób, które regularnie biorą udział w realizacji projektów.

Najczęściej pracujemy z firmami działającymi w modelu B2B, które ponad ilość stawiają na jakość realizowanych projektów. Nie tworzymy zatem stron zapleczowych i nie potrzebujemy generycznych opisów tylko pod SEO, ale wartościowego partnerstwa skupionego na dostarczaniu wartości dla ludzi, a nie tylko dla robotów.

Jakie zadania przed Tobą:

  • Pełna opieka nad firmowym blogiem
  • Tworzenie case studies dla realizowanych projektów oraz koordynacja publikacji na ten temat na naszej stronie i firmowych social mediach (facebook, linkedin, clutch.co oraz koordynacja działań na dribbble i behance z wykorzystaniem designera)
  • Pisanie tekstów branżowych, prezentacji sprzedażowych i krótkich wpisów social mediowych
  • Tworzenie wydawnictw (np. ebooków) oraz innych treści nastawionych na zbieranie leadów b2b (np. landing page’y pod kampanię)
  • Przeprowadzanie wywiadów dla osób wewnątrz zespołu, ale również dla klientów
  • Stymulowanie i redagowanie treści wewnętrznych dostarczonych przez pozostałych członków zespołu
  • Śledzenie nowinek technologicznych z branży
  • Wsparcie kluczowych osób w firmie w tworzeniu treści do wykorzystania na profilach osobistych

Chcemy, żebyś był/a kluczową osobą na polu języka, którym Wise People będzie się komunikowało na rynku, dlatego damy Ci naprawdę dużą autonomię i decyzyjność w działaniu.

Nasze wymagania:

  • Zaangażowanie w pełnym wymiarze czasu pracy
  • Otwartość na iteracyjny proces wytwarzania treści – będziemy pracować na kilku wersjach aż do osiągnięcia zadowalających efektów
  • Tworzenie jakościowych tekstów różnej długości (case study, raporty, wpisy blogowe, treści na social media, itp.)
  • Umiejętność przelewania rozmowy na treść pisaną – w ramach wywiadu czy briefingu z wieloma osobami
  • Nastawienie na zrozumienie tematu, a nie powielanie generycznych opinii
  • Warsztat pisarski lepszy od nas samych – wolimy rozmawiać o charakterze czy wydźwięku danej publikacji, a nie np. o tym, czy przecinki są we właściwych miejscach
  • Umiejętność pracy z ludźmi – kooperacja z grafikiem, marketing managerem, ale też np. z klientem, dla którego tworzyliśmy projekt
  • Podstawowa znajomość SEO i CMS WordPress
  • Proaktywna postawa w doborze treści, które powinniśmy opublikować
  • [mile widziane] Angielski na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację oraz kooperację z tłumaczem
  • [mile widziane] Doświadczenie w pracy dla firm B2B

Jak będzie wyglądał Twój dzień?

Przede wszystkim, to Ty o tym zdecydujesz. Oczekujemy zaangażowania w życie firmy, więc każdy dzień może wyglądać inaczej. Niemniej z rzeczy, które na pewno będą musiały się wydarzyć to:

  • Wise Morning – codzienne luźne spotkania poranne, żeby wiedzieć, co dzieje się w firmie
  • Konsultacje z kluczowymi osobami w firmie (CEO, COO i CGO) w kontekście tworzenia i redagowania treści przeznaczonych do publikacji na osobistych profilach social mediowych
  • Cotygodniowe spotkanie statusowe w kontekście efektywności dotychczasowych treści oraz planów na kolejne tygodnie
  • Uzupełnienie raportu tygodniowego z wykonanych działań

Mamy wymagania, ale też dużo zaufania. Jeśli chcesz wziąć odpowiedzialność za swoje akcje, wdrożyć swój styl działania (zgodny z naszą strategią), i poprzez jakość swojej pracy dbać o wizerunek firmy, to super! Zapewnimy Ci komplet narzędzi/kompetencji/materiałów/wiedzy potrzebnej do tego, żebyś mógł skupić się na poukładaniu wszystkiego jak najefektywniej.

Warunki zatrudnienia:

  • Umowa: B2B (preferowane), UOP, UZ, kontrakt via useme.eu
  • Wynagrodzenie: 6000-8000 PLN netto na B2B lub ekwiwalent w innej formie
  • Miejsce: Zdalnie lub hybrydowo z biura w Bydgoszczy i Warszawie
  • Wymiar: ekwiwalent pełnego etatu (w tym 24 dni płatnego urlopu)
  • Długość umowy: okres próbny + umowa na czas nieokreślony

Benefity:

  • lekcje doskonalące z angielskiego w godzinach pracy
  • budżet benefitowy: prywatna opieka zdrowotna, multisport lub cokolwiek innego, co zmieści sie w budżecie benefitowym
  • dostęp do dowolnych narzędzi IT
  • udział w wydarzeniach branżowych
  • sprzęt komputerowy, o ile potrzebujesz

Jak wygląda proces rekrutacyjny:

  1. Wysyłasz CV oraz 5 próbek tekstów różnej długości (mogą być również po angielsku) na różnych platformach i/lub w różnych formatach wydawniczych (np. social, blog, whitepaper, raport, case study, lub cokolwiek co pokazuje najlepiej Twoje kompetencje)
  2. Wysyłamy zadanie testowe do wykonania – weryfikujemy
  3. Umawiamy się na spotkanie w kwestii culture fit
  4. Ustalamy szczegóły kontraktu i podpisujemy umowę

Jeżeli czujesz, że wymagamy zbyt dużo lub oferujemy relatywnie za mało, to też jest dla nas cenna informacja i zachęcamy do rozmowy. Lubimy odważnych ludzi i jesteśmy otwarci na zmiany, dlatego zachęcamy do rozmowy i gorąco zapraszamy na pokład.

Pozdrawiam
Robert Szarata
CEO @ Wise People

Wyślij swoje CV